Návšteva u Milosrdných sestier

   Včera poobede sme prijali pozvanie od Martina Trepáča na deň otvorených dverí "Aby nik nezostal sám" do hospicu Milosrdných sestier s ktorým dlhodobo spolupracuje ako dobrovoľník.

   V príjemnom a kľudnom prostredí hospicu prebiehala počas poobedia zaujímavá akcia, návštevníci si mohli užiť slnečné lúče pri dobrom guláši či zákuskoch a do nálady hrala DH Opatovanka. Na návštevu prišli aj koník MIDI a maxipes SCOOBY na hipoterapiu a kanisterapiu z o.z.Hipoško. V celom areáli boli vystavené umelecké fotografie klientov hospicu.

   Tohto milého podujatia sme sa zúčastnili aj s účastníkmi mládežníckej výmeny z Centier pre rodiny a bežných rodín. Títo mladí ľudia nám opäť raz ukázali, čo všetko sa môže skrývať v duši človeka. Napriek neľahkému osudu a mnohým ťažkým skúškam ktoré majú tieto v podstate ešte deti za sebou, bez zaváhania či zamýšľania ihneď po príchode zamierili ku posteli jednej klientky aby ju mohli pozdraviť a trochu sa porozprávať.  Spoločne sme sa zúčastnili aj komentovanej prehliadky hospicu, kde sme mali možnosť si pozrieť vnútorné priestory a oboznámili sa s fungovaním, denným programom a možnosťami, ktoré hospic ponúka. Táto prehliadka v nás zanechala veľmi kľudný, harmonický a oslobodzujúci pocit. Pre našich účastníkov to bol prvý kontakt s takýmto zariadením. Po prehliadke mali veľa doplňujúcich otázok s veľa tém na prediskutovanie. Z ich vlastnej iniciatívy sme oslovili aj koordinátora dobrovoľníkov, pána Erika a veríme, že to nebolo naše posledné stretnutie, nakoľko mládež prejavila obrovský záujem prísť pomôcť  a chuť stretnúť sa s klientami aby im aj oni aspoň svojou prítomnosťou či milým slovom spríjemnili ich posledné dni. 

   Za tento zážitok veľmi pekne ďakujeme.

Späť do obchodu