Čo sme zatiaľ stihli tento rok?

Rok 2022 sme odštartovali "pod mostom". Pripojili sme sa k Trenčianskemu dobrovoľníckemu centru a Maltézskej pomoci Slovensko a zatiaľ čo oni rozdávali teplú polievku našim spoluobčanom ktorých rôzne životné situácie a rozhodnutia dostali až k životu bez domova, strechy nad hlavou a obyčajného tepla, pokúsili sme sa im ho zabezpečiť aspoň čiastočne teplými dekami.

 

Dostali sme ocenenie v oblasti ❤INKLÚZIA ❤ Ďakujeme krásne. Chceli by sme sa podeliť s ocenením a poďakovať za pomoc a spoluprácu DSS Adamovské Kochanovce, Centru pre deti a rodinu Lastovička, Centrum pre deti a rodinu Zlatovce, mládeži a ich rodičom z bežných rodín. Regionálnemu centru mládeže, Trenčianskemu centru mládeže. Veľké ďakujeme posielame pánom poslancom, starostom, verejným predstavieľom či seniorom za to, že nás neodmietli a prijali spoluprácu na mládežnícke výmeny alebo iniciativy. Ďakujeme každému kto nás spoznal ???? kto prispel svojou pomocou k aktivitám, alebo si len prečítal článok na nasej stránke a podporil nás svojim Laikom ????????

 

Spoločne s Teom Kunstekom sme vzali deti z CDR Lastovička na svah a užili si perfektnú lyžovačku. Nováčikovia sa postavili na lyže 1.x a tí skusenejší vycibrili techniku pod super vedením. Ďakujeme, patrí aj Homôlka- Lyžiarsky klub Trenčianská Teplá za ústretovosť a pomoc na vleku.

Ako sme sľúbili, peniaze z predaja za mesiac február sme odovzdali Martinkovi Iždinskému, ktorý bol práve na liečení v Piešťanoch. Vyrobili sme mu aj vkladačku ktorá ho veľmi potešila. Veríme, že sa opäť uvidíme ked bude priaznivejšia epidemiologická situácia a s Martinkom budeme mocť stráviť viac času, je to neuveriteľné slniečko.

 

Stavali sme, budovali, prerábali.

 

Naša Veronika sa za naše OZ zúčastnila online live rozhovoru pre Radu mládeže Trenčianskeho kraja.

 

 

Situácia na Ukrajine samozrejme nenechala chladných ani nás a tak sme aspoň trochou pomohli aj my. Niečo sme poslali na hranice, niečo sme odovzdali osobne utečencom priamo tu v Trenčíne.

Naši chlapi v chránenej dieľni nám pripravili pekné MDŽ.

 

A máme za sebou aj prvé prípravné stretnutie na mládežnícku výmenu s FORFAMILY.

 

Popri týchto aktivitách naďalej prebiehajú aj projekty Medzigeneračné učenie v praxi, Športom k inklúzií a Participácia v praxi 2 poďme ďalej, o tom ale viac v samostatných článkoch.

Späť do obchodu