4. ročník Bavíme sa bez bariér

   Projekt bavíme sa bez bariér má  u nás už svoju tradíciu, veľmi sa z neho tešíme, lebo nám ponúka obrovské možnosti zlučovania rôznych skupín. Inklúzia je dnes veľmi skloňovaný pojem a nás veľmi teší, že môžme aj takýmto spôsobom prispieť k zlepšovaniu povedomia o rôznych skupinách v širokej verejnosti.

    Počas neskoršieho poobedia sme sa stretli v areáli futbalového ihriska v Záblatí a hneď sa začala poriadna zábava, do tanca nám hralo Duo s Máriou Bagínovou. Postarali sa o skvelú atmosféru, rozhýbali boky nejednému netanečníkovi a uľahodili uchu.  Keď boli všetci poriadne navnadení, na pódium prišiel nezabudnuteľný Pali Drapák. O energií ktorá ide z jeho vystúpení sa ťažko píše, je asi nemožné slovami vyjadriť pocity, ktoré mohli všetci navštevníci zažiť, tí ktorí boli vedia, tí ktorí neboli, nech vyskúšajú nabudúce, je to zážitok na celý život. Perfektnú atmosféru potvrdili aj ostatní účinkujúci ktorí s nami zostali počas skoro celého podujatia a bavili sa, dokonca niektorí pridali aj ďaľšie vstupy, pretože ich energia vtiahla úplne do deja. V rámci tohto projektu je vždy krásne sledovať, ako sa bežní ľudia bavia bez bariér aj s ľuďmi s postihnutím, neľahším osudom alebo inej sociálnej vrstvy. Ani tento krát tomu nebolo inak a asi by sme mali premenovať naše občianske združenie na slabší silnejším, pretože práve klienti z domovov sociálnych služieb alebo deti z centier pre deti a rodiny dokázali "bežným" ľuďom dať veľmi veľa na emocionálnej úrovni. Všetci tancovali a bavili sa spoločne, aj keď Pali už dospieval, žezlo prebral a o zábavu sa postaral DJ Juraj Bičan. Namixoval zmes tónov a piesní, že spojil veľkých s malými, silnejších so slabšími a profíkov s amarérmi.

  Počas celého programu boli k dispozícií aj športové a kreatívne aktivity a výstupili aj tanečníci zo skupiny Korzo, ktorí sa taktiež pripojili k celovečernej zábave. 

   Atmosféra bola parádna aj vďaka mestu Trenčín, ktoré už tradične tento projekt podporilo, za čo sme samozrejme velmi vďační a veríme, že sa bude ešte veľa krát opakovať. Na všetkých sa budeme veľmi tešiť, čím viac nás bude, tým viac sa budeme baviť.  

Späť do obchodu