2. ročník Športujeme a tvoríme bez bariér

   Po úspešnom minulom ročníkun sme sa 2.9. 2022 po druhý krát stretli na futbalovom ihrisku v Záblatí aby sme si užili krásny deň plný zábavy a športu vrámci projektu Športujeme a tvoríme bez bariér.

   Začali sme pilne už od rána, aby bolo pri príchode prvých účastníkov všetko hotové. Postupne sme rozmiestnili jednotlivé stanovištia, upratali priestory a rozdelili si úlohy. Potom sme už plní očakávaní privítali prvých návštevníkov. 

   Počasie nám prialo, slniečko svietilo ale nepieklo, takže boli ideálne podmienky na trávenie času vonku. Hneď pri vstupe návštevníkov privítali naši dobrovoľníci v roliach uvádzačov a predstavili im celodenný program. 

   Po celom areáli ihriska boli rozmiestnené jednotlivé stanovištia s rôznymi aktivitami. Všetci si mohli vyskúšať streľbu z luku priamo do terča z rôznych vzdialeností, pričom im asistovali naše šikovné dobrovoľníčky. O niečo ďalej bola možnosť si zahrať futbal alebo len tak kopať na bránu spolu s našimi dobrovoľníkmi, ktorí sa celú dobu starali aj o dobrú náladu počas zápalu hry. Na svoje si prišli aj milovníci tanca, skúsení, šikovní a súťaže vyhrávajúci tanečníci a parkouristi zo skupiny Korzo a  Korzo in move zasvätili do čara tanca a pohybu každého záujemcu. S niekoľkými skupinkami nacvičili peknú tanečnú kreáciu ktorú si spolu zatancovali. Keďže počasie prialo a vietor svoju silu ukazoval v iných častiach planéty, vzduchom pekne lietali aj košíky všetkých šikovných bedmintonistov. Silu si bolo možné porovnať pri preťahovaní sa lanom či už ako jednotlivci alebo celé skupinky.  Svoje si našla aj každá kreatívna duša, k realizácií mohla využiť maľovanie na všekareké spôsoby. Od kreslenia na papier farbičkami či fixkami, cez maľovanie vodovými a akrylovými farbami so štetcom ale i prstami či celými rukami až po malovanie na fóliu, ktoré má svoje špecifické čaro, ako inak sa dá vo voľnej prírode namaľovať obojstranný obrázok. Pre nadšencov špinavých rúk bola možnosť aj kreslenia kriedov a kto mal aj veľmi kreatívneho ducha si vyskúšal aj hrnčiarsky kruh, kde vznikali krásne vázy, hrnčeky, džbány a rôzne nádoby či sošky, vznilko nám nespočetné množstvo abstraktného umenia a nádherných výtvorov. Na vybláznenie bol v areáli k dispozícií aj skákaci hrad vďaka Tomášovi Vaňovi. Z našej chránenej dielne bolo možné si zakúpiť výrobky a podporiť tak tvorbu aj takýchto projektov a vďaka patrí aj chránenej dielni Na ceste ktorá ponúkala za dobrovoľný príspevok veľmi chutnú, točenú zmrzlinu.

   Celý projekt bol podporený mestom Trenčín a my zo Silnejší slabším oz sme si tento deň veľmi užili spoločne so všetkými návštevníkmi či už z bežných alebo sociálne slabších rodín alebo detí z Centier pre deti a rodiny a klientov Z Domovu sociálnych služieb.. Všetkým veľmi pekne ďakujeme za pekné zážitky, spomienky a zábavu.

 

Späť do obchodu