Hudba a tanec spája

Projekt Hudba a tanec spája 

Rôzne vekové skupiny, deti z rodín, zo zariadení, ľudia z komunity. Šport  a zábava. Hudobná skupina Studienka a Volume, DJ Pavol Vavruš, tanečník Tomáš Hanek a tanečníci z radov detí a mládeže. Obec Chocholná-Velčice, tenis Bulko, DSS Adamovské Kochanvce a úžasné kolegyne, CDR Lastovička. Dobrovoľný hasičský zbor Chocholná -Velčice, chránená dielňa Na ceste, dobrovoľníci zo Silnejši slabším o.z. a kamoši z obce. Veľmi pekne každému ďakujeme za pomoc a ochotu. Včera povedal peknú vetu pán Martin Červeňan : " každá organizácia by nefungovala bez ľudí,ktorí sú ochotní pomáhať a pracovať, každá zložka v systéme práce je dôležitá a potrebná" 

Dňa 20.8. sme s veľkou radosťou zorganizovali krásny projekt podporený z participatívneho - komunitného rozpočtu TSK pod názvom Hudba a tanec spája. V príjemnom prostredí Parku Slobody v Chocholnej - Velčice sme pripravili deň plný zábavy ukončený skvelým koncertom a zábavou. Všetci účastníci plnili počas dňa rozne úlohy, na tému hudby kreslili svoje kreatívne diela, či už na papier, zem alebo " do priestoru ". Ku splneniu úloh sa museli prestrieľať za pomoci luku a šípov priamo do terča, pričom im bol nápomocný náš skvelý dobrovoľník Peťo. Po zložitej skákaciej dráhe sa prebojovali až ku chodníku dôvery, kde im naša ochotná dobrovoľníčka Veronika pripravilia dráhu ktrorú museli vo dvojici zvládnuť, jeden so zaviazanými očami a druhý ako navigujúci. Po nadobudnutí dôvery si vyskúšali sebavedomie pri tanečných kreáciach s naším oddaným tanenčníkom Tomášom.  Michal, stálica nášho združenia s účastníkmi odohrali nervy drásajúce florbalové zápasy a tenisový tréner svetových hviezd Jozef Bulko odovzdal naším návštevníkom svoje obrovské a vzácne skúsenosti v tenisovom krúžku.

Po absolvovaní všetkých disciplín boli účastníci zaradený do žreboavnia v tombole, ktorá bola špeciálna, pretože každý niečo vyhral.

O dobrú náladu sa počas dňa postarala aj obdivuhodná hudobná skupina Studienka a svoje poctivo nacvičené tanečné výstupenia nám predviedli klienti z DSS Adamovské Kochanovce pod vedením Tomáša Haneka z tanečnej skupiny Korzo ako aj deti zúčastňujúce sa projektu Športujeme a tvoríme bez bariér. 

Ako sa slniečko blížilo k obzoru, do parku prišli Headliner dňa perfektná hudobná skupina Volume. Ešte pred začatím koncertu nám spevák skupiny Martin pomohol odovzdať niekoľko darčekov naším špeciálnym návštevníkom. Potom odpálili koncert plný emócií a roztancovali celý park. Do neskorých večerných hodín sa potom o zábavu postaral skvelý DJ VAVRUŠ.

Na tento deň budeme ešte dlho spomínať. 

Späť do obchodu