Chránená dieľňa

   Ako ste si už určite všimli, ako som už spomínala, varili sme niečo špeciálne, srdcové a dnes by som vám to veľmi rada predstavila. Od septembra sme totiž otvorili Chránenú dielňu Silnejší slabším.

   Všetko začalo myšlienkou, krásnou myšlienkou, jedinečnou. Pre zdravotne znevýhodnených nie je jednoduché zaradiť sa do bežného života a už vôbec nie do toho pracovného. Tento proces im uľahčujú chránené dielne či sociálne podniky. Ich princípom je zamestnať zdravotne znevýhodnených ľudí a dať im možnosť ukázať svoje silné stránky, ukázať im že aj oni môžu prispieť svojou maličkosťou do spoločnosti, že sú dôležití a potrební.  

   A presne to je naším  hnacím motorom, ako byť silnejší a pomôcť slabším. Naša Milka postavila na nohy opäť niečo, čo tu pevne veríme zostane, bude nás už všade sprevádzať a poskytne útočisko veľa ľuďom, ktorí to naozaj potrebujú.

  Na začiatku bola tá krásna myšlienka, potrebovala však správny nápad. Chránená dielňa sa nerobí len tak, bolo treba vymyslieť, v čom by mohli byť títo ľudia užitoční, v čom by sa mohli zlepšiť, kde by sa mohli niečo nové naučiť. A tak prišla idea Laserového ploteru, 3D tlačiarne a výroba rôznych dekorácií.

   Ako to už ale býva, ani toto by Milka nezvládla sama, obrovská vďaka preto patrí všetkým, ktorí nejakým spôsobom prispeli rukou k dielu. Či už pri zariaďovaní, pomoci s výberom, upratovaním, zaškoľovaním, nápadmi, administratívou alebo proste srdcom. Ďakujeme Milka, Zuzka, Veronika, Michal, Juraj, Barbora, Monika, pán Gabriel, Dali a Juraj 2. Ďakujeme aj Nadácií Granvia za poskytnutie finančných prostriedkov na materiálne zabezpečenie našej dielne.

   Dnes sa po dlhých mesiacoch vybavovania, administratívy, hľadania priestorov, konečne ukázal náš výsledný produkt, naša Chránená dielna. Učíme sa spoločne, pracujeme, každý deň sme lepší a vytvorili sme si tu novú rodinu.

  Ako úplne prví majú tu česť v dielni pracovať dvaja pracovný asistenti Jojo a Barbora a štyria zdravotne znevýhodnení zamestnanci Simonka, Michal, Andrea a Paťka.  O internetové záležitosti sa chodieva starať dobrovoľníčka Monny.

   Už po viac ako mesiaci fungovania môžem skonštatovať, že táto dielňa je výnimočná a takou ju robia práve tie neuveriteľné bytosti. Každý má čo ponúknuť tomuto svetu a to bez rozdielov.  U nás je to vidno dvojnásobne. Máme naše obedové seansy, knižné vsuvky od Simonky, výber hudby od Michala, Barboru ktorá nám zaspieva každú pesničku, Aďka ktorá žiari napriek neľahkému osudu obrovským pozitivizmom, Paťka rozdávajúca šťastie nielen cez svoje stromčeky, Jojove šikovné ruky a odborné oko a ráznu sviňuchu Monny.

   Budeme veľmi vďační za každú podporu, za každý kúpený výrobok, za každé milé slovo, vďaka tomu môžeme ďalej rásť a pomáhať.

Vaša Monny

 

Späť do obchodu