ĎAKUJEME VOLUME : Hudba má spájať - Silnejší slabším

   Počuli ste už najnovšiu pieseň hudobnej skupiny VOLUME, Hudba má spájať – Silnejší slabším? Ak áno, určite vás zaujali silné slová tejto unikátnej piesne. Ako každá skladba, má v sebe príbeh. Príbeh, ktorý je zaujímavý a výnimočný, príbeh, ktorý by som vám rada rozpovedala.

   Keď sa naša štatutárka Milka jedného dňa prechádzala po ostrove v Trenčíne, počula hrať jednu kapelu. Ich hudba ju okamžite zaujala a tak si vypočula ich koncert. Ako u veľa ďalších ľudí, aj Milku zaujali členovia tejto kapely aj ako osobnosti. Z každého z nás vyžaruje nejaká energia, odovzdávame svojím prejavom a vystupovaním nejaký pocit. Kapela VOLUME odovzdáva silné čaro a pocity. Preto ich Milka oslovila, aby sa zúčastnili ako motivátori na jednom z výmenných projektov, Interkultúra v akcií.

   Chalani z VOLUME naplnili očakávania a potvrdili vibrácie zo svojich koncertov, keď v skvelej nálade prišli medzi nás a nezištne obetovali svoj vzácny čas a plne ho venovali účastníkom mládežníckej výmeny, kde sa opäť stretli decká z bežných rodín, Centier pre rodiny a zdravotne postihnutí.

   Majo a Maťo, Lubo, Jano a Mišo boli úžasní, decká z projektu si rozdelili do skupiniek, každá skupinka pracovala s jedným členom kapely, za ich asistencie decká vymýšľali slová, skladali ich do viet a rýmov a odovzdávali kus seba, svojich pocitov, krívd a právd.

   Na záver sa všetky skupiny spojili a zrodilo sa dielo. Silné, emotívne a krásne. To správne čaro, tomu dodal záver dňa, kedy sme si spoločne nový zrodený text zabrnkali, zahmkali a zaspievali.

  Zložiť pieseň však nie je také jednoduché, na dobré veci sa oplatí počkať a presne tak to bolo aj s touto piesňou. Dnes, mesiace po zložení textu kedy hudba zrela v hlavách kapely a dotvárala potrebné emócie by sme vám veľmi radi túto našu srdcovku predstavili.

     Ako ste si možno všimli, v zaujímavom videoklipe účinkujú okrem členov kapely aj rôzne deti. Na našu výzvu o hranie v pre nás špeciálnom a srdcovom videoklipe totiž s radosťou reagovali ako deti z bežných rodín, tak aj deti z Centier pre rodiny a so zdravotným postihnutím. Jedno príjemné poobedie sme sa teda s kapelou VOLUME stretli opäť a natočili sme aj krásny videoklip.

   Kto túto pieseň ešte nepočul a klip nevidel, veľmi odporúčam zastaviť sa na 4 minúty a 41 sekúnd a precítiť tento svet inými očami.  

Vaša Monny

 

 

 

Späť do obchodu