Eliáškov boj

Volám sa Eliáško mám 5 rokov.  Síce mám úsmev na tvári, no mojej Mamine, ktorá Vám práve píše robím i veľké starosti s ktorými zápasíme od narodenia.

Nemal som práve šťastný a ľahký vstup na tento svet. Hoci celé tehotenstvo prebiehalo dobre, bezproblémovo, počas pôrodu niekde nastala chyba a ja Eliáško som sa narodil zadusený, s pomliaždeninami lebky, opuchom mozgu, poshypoxickým syndrómom a hypotóniou celého tela, hematómom a dôsledkom pridusenia a neokysličovania organizmu mi „odišli“ nožičky v členkoch a chodidlá, pršteky pravej ruky, keď budem mať 6/7 rokov budú mi operovať členky a do tých priehlavkových kostí mi dajú štepy zo stehennej kosti mojej Maminky.  V dôsledku poškodenia centra reči pri pôrode a hypotónii orofaciálnej oblasti takmer vôbec nerozprávam. Môj otec takúto situáciu nezvládol a opustil nás.

No my s Mamou bojujeme!!!

Absolvolali sme a pravidelne absolvujeme množstvo rehabilitácii a liečení. Tento rok sme sa presťahovali do Bratislavy aby som tam mohol navštevovať špeciálnu logopedickú školku ASOBI, kde sa spolu s pani logopedičkami učíme pomaličky rozprávať. Hoci ma moje ústa a jazyk neposlúchajú a nedokážem povedať na čo myslím, čo by som chcel a čo vidím, snažím sa.  Dokonca už dokážem povedať Mama, Baba, Dede a auto.

Viem na budúceho školáka je to dosť málo, no ja Eliáško s Mamou sa nikdy nevzdávame!!!

Veľmi pekne ďakujem za všetkých dobrých  ľudí,  ktorí  nás na našej ceste nezištne podporujú.Pomôcť môžete prostredníctvom priameho vkladu na účet alebo formou online platby.

Do poznámky napíšte „ELIÁŠKO“

Bankové spojenie: SK53 0200 0000 0030 8078 4856

 

Späť do obchodu