Participácia v praxi 3 - čistenie v Brúsnom

Deň zeme sa nezadržateľne blíži a ak nás sledujete viete, že naše okolie si ceníme a čistíme neustále. Tento víkend sme sa rozhodli, že pomôžeme v obci Drietoma v časti Brúsne. Táto krásna oblasť vyskladaná z prírody, prírody a prírody sa nachádza na hlavnom ťahu od hraničného priechodu s Českou republikou. Vybrali sme sa teda popri ceste, zberači sme veľmi skúsení, už sme vytiahli všelijaké poklady, ktoré si ľudia v prírode zabudli. Občas sa nám až rozum pozastavil, kedže terén bol veľmi ťažký, nemáme najlepšie úlovky ani zdokumentované, je nám ale jasné, že na prechádzke to tu nikomu nevypadlo. Neviem kto, okrem nás by sa šiel prechádzať po strmom, zarastenom brehu a pri tom čo sme tam našli, snáď ani srnky nie. Je teda nad slnko jasné, že odpad postupne vypadáva z okoloidúcich áut. Drahí šoféri, vodiči, kamioniosti, nemávajte v aute či kabíne počas jazdy otvorené okná na oboch stranách, okrem toho, že hrozí zápal stredného ucha, vám omylom vyfukuje z auta aj odpad. Taktiež pozor na rýchlu jazdu, musela to byť scéna z Fast and Furios, keď sme našli aj takú dobrotu, ako plastovú fľašu plnú žltej tekutiny a ľadový čaj to nebol. Inak podľa mňa natáčali celý seriál vzhľadom k počtu týchto darčekov, ktoré sme objavili. Keď sme vyšli z úžasu a zdvihli 8639tí obal od hašlerky ( začínam mať podozrenie, že počas kontrol kvôli utečencom a predtým korone, ich na hraniciach rozdávali zadarmo, na hrdlo aj na nervy) zistili sme, že máme aj veľmi ústretových spoluobčanov. Dokonca až tak, že myslia na čistotu domácností našich zvieratiek v lese a tak im tam nechali vysávač. Milé však? 

Tento deň bol ale veľmi príjemný, lebo my sme veselá kopa a keď sa pridá napríklad organizátor čistenia, pán poslanec Zdenko Machara, už nemôže byť nič zlé. Ako často hovorievame, bez práce niesu koláče, my sme si odmakaly, tak sa nám aj špekáčkové koláče ušli, aj traktor sme si mohli pohladkať a aj krásne selfie porobiť. 

Kto náhodou nevie, tak "my" sme také stálice dobrovoľné v združení plus vždy ukradneme aj nejakú lacnú silu na nútenú detskú prácu a to je najľahšie v centre pre deti a rodiny, dobre sa nám kradne v Lastovičke a deti si už tak zvykli, že ani ten adrenalín z únosu nemáme, lebo idú dobrovoľne, dokonca sú takí drzí, že sa tešia... Stále to hovorím, tá dnešná mládež... Po dospelákoch upratovať a sama bordel nerobiť, na to by ju bolo... Keďže títo puberťáci nám nestačia, prepašujeme aj nejakých klientov z domova sociálnych služieb Adamovské Kochanovce, lebo telefóny sú drahé a elektrika jak by dal, nemáme na repráky ani internety, ale poznáme klientov, ktorí nám zaspievajú, aby nám robota išla od ruky. Okrem toho aj sily majú a odvrávajú menej než vlastné deti čo sa nám tam tiež motajú popod nohy.

 

Čistenie životného prostredia ku dňu zeme OZ Silnejší Slabším so Zdeno Machara obec Drietoma časť Brúsne. ĎAKUJEME ZA PEKNÝ DEŇ ZÁŽITKY A AJ POMOC PRÍRODE.. 

 

 

Späť do obchodu