Spoločne to zvládeneme - marec

Marec sme začali workshopom Spoznajme sa zabavme sa.  Témou bolo fašiangové a veľkonočné obdobie. Zdravotne znevýhodnení sa porozprávali s ostatnými o zvykoch a tradíciách tohto obdobia.  Ako sa kedy slávili veľkonočné sviatky, čo znamená veľkonočné trojdnie. Aké dobrotky vypekajú gazdinky. Pripravené bolo aj pohostenie a nechýbala ani dobrá nálada.

Cieľom motivačných besied “Živá kniha” je ukázať zúčastneným na životnom príbehu pozvaného hosťa, ako sa môžu popasovať s neľahkým osudom a životnými situáciami.  Hosťom na motivačnej besede bol Laco.  Laci vyrastal v detskom domove a v živote to nemal ľahké. Je róm a po opustení brán domova sa ťažko prebíjal, aby sa v živote uplatnil. Teraz organizuje hudobné vystúpenia známych skupín a spevákov pre jeden klub v Trenčíne. Pohybuje sa medzi známymi osobnosťami, vie sa pohybovať v hudobnom priemysle. Na besede rozprával účastníkom svoj príbeh, ako sa dostal k tomu, že robí prácu ktorá ho baví a aj slušne živí. Aké prekážky prekonal, kto mu pomohol. Aké dôležité je nevzdávať sa, aj keď sa človeku hneď nedarí.

Poslednou aktivitou v marci bol futbalový tréning, kde si svoje sily zmerali zmiešané družstvo zdravotne znevýhodnených s mládežou.

Odmenou pre účastníkov mal byť výlet do ZOO v Bratislave na konci marca.  Pre opatrenia prijaté kvôli COVID 19 sme museli naše aktivity prerušiť.

Veríme, že táto situácia čím skôr pominie a my sa s chuťou budeme môcť pustiť do našich aktivít.

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie