Putovná výstava o CHKO Biele Karpaty

Ďakujeme za možnosť realizovať projekt Putovná výstava o CHKO Biele Karpaty. V rámci projektu sme vyhľadávali informácie o tejto oblasti. Vrámci projektu prebiehaju aktivity s pani Devánovou o ochrane prírody. V parku v obci Chocholná -Velčice prebiehala výstava od 4.6 do 8.6.2021.

Alex a Natálka ďakujeme za spracovanie. Projekt je podporený TSK z programu Zelená župa.

Ďakujeme aj za pekné foto pani učiteľke Gabike ktorá výstavu s deťmi z MŠ navštívila.

Taktiež ďakujeme za fotky Katke Devánovej ,Martinovi Štefánikovi a ďakujeme rodinkám Gorčíkova, Michalcová, Breznická, Hodulíková, Šprtlová za foto z Kykule.

Výstavu navštívila aj široká verejnosť z okolitých obcí, vrátatne žiakov Zaákladných a materských škôl, veľký záujem prejavili aj seniorské skupiny. Všetkým ďakuejme za podporu a veľmi sa tomuto záujmu tešíme.

Na výstavu do Parku Slobody sa prišli pozrieť aj klienti z DSS Adamovské Kochanovce a o výstave napísali:

Na našej pravidelnej Bleskovke nás zaujala informácia o putovnej výstave OZ Silnejší slabším v susednej obci Chocholná – Velčice. Dozvedeli sme sa, že je venovaná rastlinám a živočíchom žujúcim v CHKO Biele Karpaty a životu na Kopaniciach. Padlo rozhodnutie, že sa autobusom dopravíme do Chocholnej a všetko si pozrieme. Prezerali sme si veľké pútavé fotografie rastlín, živočíchov aj obyvateľov, ktoré nám priblížili, ako sa žilo kedysi a čo môžeme spoznávať v tejto lokalite dnes... Križiak pásavý, kvetárik dvojtvarý alebo ryšavka krovinná boli pre nás neznáme živočíchy, o ktorých už teraz vieme, že žijú v našom okolí. Pred cestou späť sme si zacvičili na vonkajších posilňovacích strojoch. Ak by sa výstava v rámci svojho putovania zastavila aj v našom parku, radi si ju pozrieme znova.

A tak samozrejme ďaľšie pekné miesto výstavy bolo práve v DSS Adamovské Kochanovce.

Aktuálne sa výstava nachádza priamo v miestach jej vzniku v CHKO Biele Karpaty na Kykuli, po ceste na Machnáč pred Českými hranicami lemuje cestu. 

 

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie