Medzigeneračné učenie v praxi Január, Február, Marec 2022

Január, február a marec nám priniesol veľa aktivít v rámci projektu Medzigeneračné učenie v praxi. Prešli sme od rôznych dobrovoľníckych aktivít, plánovania, vymýšľania, cez besedy, živé knihy až po časť “Najskôr práca potom pláca”.

Predávanie zručností a vedomostí medzi jednotlivé generácie v ústnej a názornej podobe je oveľa účinnejšie a všetkým účastníkom prinesie oveľa viac vedomostí a zručností. Sme toho svedkami práve pri tomto projekte, kde sa nám pekne ukazuje, ako sa môžu prepájať jednotlivé generácie, sociálne vrstvy a zdraví so zdravotne postihnutými. 

Za 3 mesiace sme uskutočnili viaceré aktivity, ako dobrovoľnícke brigády, kedy sme si skrášľovali naše okolie, motivovali sa na besedách “Živé knihy”. Pripravili sme sa na fašiangy a Veľkú noc – maľovali sme zdobili, tvorili, piekli a učili sa od seniorov o tradíciách a zvykoch . Tradície sme si naplno užili na fašiangovom pochode a veselí. Spoznávali sme prírodu a hlavne sme sa popri tom dobre bavili a učili jeden od druhého.

Projekt ‘Medzigeneračné učenie v praxi’ je podporený z programu ACF – Slovakia, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou.

 

 

 

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie