ĎAKUJEME VOLUME : Hudba má spájať - Silnejší slabším

   Počuli ste už najnovšiu pieseň hudobnej skupiny VOLUME, Hudba má spájať – Silnejší slabším? Ak áno, určite vás zaujali silné slová tejto unikátnej piesne. Ako každá skladba, má v sebe príbeh. Príbeh, ktorý je zaujímavý a výnimočný, príbeh, ktorý by som vám rada rozpovedala.

   Keď sa naša štatutárka Milka jedného dňa prechádzala po ostrove v Trenčíne, počula hrať jednu kapelu. Ich hudba ju okamžite zaujala a tak si vypočula ich koncert. Ako u veľa ďalších ľudí, aj Milku zaujali členovia tejto kapely aj ako osobnosti. Z každého z nás vyžaruje nejaká energia, odovzdávame svojím prejavom a vystupovaním nejaký pocit. Kapela VOLUME odovzdáva silné čaro a pocity. Preto ich Milka oslovila, aby sa zúčastnili ako motivátori na jednom z výmenných projektov, Interkultúra v akcií.

   Chalani z VOLUME naplnili očakávania a potvrdili vibrácie zo svojich koncertov, keď v skvelej nálade prišli medzi nás a nezištne obetovali svoj vzácny čas a plne ho venovali účastníkom mládežníckej výmeny, kde sa opäť stretli decká z bežných rodín, Centier pre rodiny a zdravotne postihnutí.

   Majo a Maťo, Lubo, Jano a Mišo boli úžasní, decká z projektu si rozdelili do skupiniek, každá skupinka pracovala s jedným členom kapely, za ich asistencie decká vymýšľali slová, skladali ich do viet a rýmov a odovzdávali kus seba, svojich pocitov, krívd a právd.

   Na záver sa všetky skupiny spojili a zrodilo sa dielo. Silné, emotívne a krásne. To správne čaro, tomu dodal záver dňa, kedy sme si spoločne nový zrodený text zabrnkali, zahmkali a zaspievali.

  Zložiť pieseň však nie je také jednoduché, na dobré veci sa oplatí počkať a presne tak to bolo aj s touto piesňou. Dnes, mesiace po zložení textu kedy hudba zrela v hlavách kapely a dotvárala potrebné emócie by sme vám veľmi radi túto našu srdcovku predstavili.

     Ako ste si možno všimli, v zaujímavom videoklipe účinkujú okrem členov kapely aj rôzne deti. Na našu výzvu o hranie v pre nás špeciálnom a srdcovom videoklipe totiž s radosťou reagovali ako deti z bežných rodín, tak aj deti z Centier pre rodiny a so zdravotným postihnutím. Jedno príjemné poobedie sme sa teda s kapelou VOLUME stretli opäť a natočili sme aj krásny videoklip.

   Kto túto pieseň ešte nepočul a klip nevidel, veľmi odporúčam zastaviť sa na 4 minúty a 41 sekúnd a precítiť tento svet inými očami.  

Vaša Monny

 

 

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie